Kaakkois-Suomi

Kaakkois-Suomessa toimii 15 yhdistystä kolmessa maakunnassa. Päijät-Hämeessä, Kymenlaaksossa sekä Etelä-Karjalassa.

Yhdistykset:

Etelä-Päijänteen Invalidit ry
Jäsenmaksu 12 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Eva Aalto
puh.0456150265

Etelä-Saimaan Invalidit ry
Jäsenmaksu 20 €, kannatusjäsen 30 €

Puheenjohtaja
Jyry Loukiainen
Puh. 0400 886 963
jyry.loukiainen@gmail.com

Heinolan Seudun Invalidit ry

Puheenjohtaja
Jarmo Asp
Puh. 0453109929
aspjarmo2@gmail.com

Iitin Invalidit ry

Puheenjohtaja
Rehnström Ulla-Kaarina
Puh. 0500-256405
rehnstrom.u@gmail.com

Imatran Invalidit ry
Jäsenmaksu 20 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Teuvo Kalso
puh. 040 538 1771
kalsoteuvo@gmail.com

Joutsenon Invalidit ry
Jäsenmaksu 15 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Jorma Tyrmi
puh. 044 055 1905
info@tyrmi.fi

Kotkan Seudun Invalidit ry

Puheenjohtaja
Risto Kauppila
puh: 050-5118208

Toimisto
Isännänraitti 3
48600
Kotka
(toimisto avoinna ti-ke klo 11.00-14.00)
ksi@kymp.net
Puh.040 484 0233

Kouvolan Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksu 20 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Keijo Kaskiaho
keijo.kaskiaho@pp.inet.fi

Toimisto
ma-to klo 9-14
puh. 040 182 2448
inva.kouvola@gmail.com

Kuusankosken Invalidit ry
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsenet 12 €

Puheenjohtaja
Eila Järvenmäki
Puh. 050-3627676
eila.jarvenmaki@pp.inet.fi

Toimitila Etappi
Urheilukentäntie 3
45700 Kuusankoski
puh. (05) 374 5215
Toimisto avoinna ma-to 9-16, pe 9-13

Kärkölän Invalidit Ry
Jäsenmaksu 12 €, kannatusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Auli Katajisto
puh. 040-5836942
auli.katajisto@phnet.fi

Lahden Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksu 20 €, kannatusjäsen 25 €

Puheenjohtaja
Satu Rekola-Muhonen
Puh. 0405552476
satu.rekola-muhonen@luukku.com


Toimisto
Lahden Invakeskus
Hämeenkatu 26 A, 15140 Lahti
puh  (03) 782 7535
invalidit.lahti@phnet.fi
toimisto avoinna kuukauden 1. tiistai klo 14-16

Orimattilan Invalidit Ry
jäsenmaksu 18 €, kannatusjäsen 18 €

Puheenjohtaja
Pekka Heiskanen
puh. 0503698670
pekka.heiskanen@saunalahti.fi

Rautjärven Seudun Invalidit ry

Puheenjohtaja
Pirkko Räsänen
puh. 040 721 9251
pirkko.rasanen@netti.fi

Ruokolahden Invalidit ry

Puheenjohtaja
Simo Vento
puh. 0400771761
simo.vento@pp.inet.fi

Savitaipaleen Seudun Invalidit ry

Puheenjohtaja
Reino Kokkola
puh. 0400 154 299
kokkolareino@gmail.com
 

Jaa sosiaalisessa mediassa