Kaakkois-Suomi

Kaakkois-Suomessa toimii 15 yhdistystä kolmessa maakunnassa. Päijät-Hämeessä, Kymenlaaksossa sekä Etelä-Karjalassa.

Yhdistykset:

Etelä-Päijänteen Invalidit ry
Jäsenmaksut 12 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja Eva Aalto
puh. 045 615 0265
eva.aalto@gmail.com
 

Etelä-Saimaan Invalidit ry
Jäsenmaksut 20 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Jyry Loukiainen
puh. 0400 886 963
jyry.loukiainen@gmail.com
 

Heinolan Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksu 18 €

Puheenjohtaja
Jarmo Asp
puh. 045 310 9929
aspjarmo2@gmail.com


Iitin Invalidit ry
Jäsenmaksut 15 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Ulla-Kaarina Rehnström
puh. 0500 256405
rehnstrom.u@gmail.com
 

Imatran Invalidit ry
Jäsenmaksut 20 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Teuvo Kalso
puh. 040 538 1771
kalsoteuvo@gmail.com


Joutsenon Invalidit ry
Jäsenmaksut 15 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Jorma Tyrmi
puh. 044 0551 905
info@tyrmi.fi 
 

Kotkan Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksut 15 €, kannatusjäsen 17 €

Puheenjohtaja
Risto Kauppila
puh. 050 511 8208

Toimisto
Isännänraitti 3
48600
Kotka
(toimisto avoinna ti-ke klo 11.00-14.00)
ksi@kymp.net
puh. 040 484 0233
 

Kouvolan Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksut 20 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Keijo Kaskiaho
puh. 040 553 6204
keijo.kaskiaho@pp.inet.fi
 

Kuusankosken Invalidit ry
Jäsenmaksut 12 €, kannatusjäsenet 14 €

Yhteyshenkilö
Meeri Määttä
puh. 040 590 2687
meerimaatta1@gmail.com

Toimitila Etappi
Urheilukentäntie 3
45700 Kuusankoski
puh. (05) 374 5215
Toimisto avoinna ma-to 9-16, pe 9-13
 

Kärkölän Invalidit Ry
Jäsenmaksut 12 €, kannatusjäsen 12 €
 

Lahden Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksut: 20 €, kannatusjäsen 25 €

Puheenjohtaja
Satu Rekola-Muhonen
puh. 040 555 2476
satu.rekola-muhonen@luukku.com

Toimisto
Lahden Invakeskus
Hämeenkatu 26 A, 15140 Lahti
puh  (03) 782 7535
invalidit.lahti@phnet.fi
toimisto avoinna kuukauden 1. tiistai klo 14-16


Orimattilan Invalidit Ry
jäsenmaksut 18 €, kannatusjäsen 18 €

Puheenjohtaja
Kaarina Backman
puh. 040 056 5257
kaarina.backman@luukku.com


Rautjärven Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksut 15 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Pirkko Räsänen
puh. 040 721 9251
pirkko.rasanen@netti.fi
 

Ruokolahden Invalidit ry
Jäsenmaksut 12 €, kannatusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Simo Vento
puh. 0400 771 761
simo.vento@pp.inet.fi
 

Savitaipaleen Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksut 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Reino Kokkola
puh. 0400 154 299
kokkolareino@gmail.com

   


 


 

Jaa sosiaalisessa mediassa