Länsi-Suomi

Länsi-Suomen alueella toimii 21 yhdistystä. Etelä-Pohjanmaan, Pohjanmaan ja Keski-Pohjanmaan maakunnissa.

Yhdistykset:

Himangan Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksu 12 €, kannatusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Iiris Korhonen
puh. 050 5460137

Härmäin Invalidit ry 

Puheenjohtaja
Aino Kallio
Puh. 0500 565153
ainokallio@netikka.fi

Invalidföreningen Aktiv rf 
Medlemsavgift 10 €

Ordförande
Torolof Björklund
tfn. 0505990459
torolf.bjorklund@netikka.fi

Jakobstadsnejdens Invalider rf - Pietarsaaren Seudun Invalidit ry
Medlemsavgift - Jäsenmaksu 15 €

Ordförande-Puheenjohtaja
Maire Paavola
puh. 0500-477249
paavolamaire@gmail.com

Jalasjärven Invalidit ry 
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Sari Riskumäki
puh.0405493659
sari.riskumaki@netikka.fi

Järviseudun Invalidit ry 

Puheenjohtaja
Seppo Keski-Vinkka
puh. 040-5010447

Kauhajoen Invalidit ry 

puheenjohtaja
Veikko Koivula
puh.0400 735 255
veikko.koivula@co.inet.fi

kauhajoen.invalidit@asuuli.net.fi

Kauhavan Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Seppo Lamminniemi
Puh. 0400150886
kauhavaninvalidit@gmail.com

Kokkolan Seudun Invalidit- Karlebynejdens Invalider ry 
Jäsenmaksu 15 €

Puheenjohtaja
Mervi Sundblad
puh. 040-5260287
kokkoinva@gmail.com

Korsnäs Invalider rf 

Ordförande
Lars Holmblad
tfn.0400 865 799
lars.holmblad@netikka.fi

Kortesjärven Invalidit ry 
Jäsenmaksu 5 €

Puheenjohtaja
Kauno Luoma
puh. (06) 488 7565

Kurikan Invalidit ry
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Aino Yli-Hakuni
puh. 040 9669615
aino.ylihakuni@gmail.com

Toimisto
Seurapuistikko 6 C 27
61300 Kurikka
puh. 044 9778625 
kurikaninvaliditry@gmail.com
toimisto avoinna arkisin 9-14

Kyrönmaan Invalidit ry 
Jäsenmaksu 10 €

Puheenjohtaja
Hannu Lehtiö
puh. 0400-697976
hannul@netikka.fi

Laihian Invalidit ry 
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Pirjo Tuomisto
puh. 0451213386
pirjo.tuomisto@netikka.fi

Lapuan Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksu 12 €, kannatusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Esko Hautala
puh.040-534 0387
eki-ha@suomi24.fi

Seinäjoen Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksu 10 €

Puheenjohtaja
Merja Huhtamäki
puh.040 7424059
mhhuht@gmail.com

Toimisto
Jaakkolantie 22 C 15
60100 Seinäjoki
puh. 045 2272977
seinajoen.seudun.invalidit(at)wippies.fi
toimisto avoinna ke 14-17, kesä-elokuu suljettu

Suomenselän Invalidit ry 
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Pirkko Ahola
Linnustajantie 2 C
63700 ÄHTÄRI
040-5907954
pirkko.ahola@pp3.inet.fi

Teuvan Invalidit ry 
Jäsenmaksu 8 €

Puheenjohtaja
Paula Panttila
puh. 044 700 2919

Vaasanseudun Invalidit ry
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Pertti Meriruoho
puh. 0443251245
pertti.meriruoho@netikka.fi

Toimisto

Korsholmanpuistikko 25
65100 Vaasa 
puh. (06) 318 2220
toimisto avoinna ma-pe 10-14
toimisto@vaasaninvalidit.net

Vähänkyrön Invalidit ry
Jäsenmaksu 8 €

Puheenjohtaja
Pentti Salli
Varapuheenjohtaja
Risto Salo
0400862406
rsalo60@gmail.com

Jaa sosiaalisessa mediassa