Länsi-Suomi

Länsi-Suomen alueella toimii 21 yhdistystä. Etelä-Pohjanmaan, Pohjanmaan ja Keski-Pohjanmaan maakunnissa.

Yhdistykset:

Himangan Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 12 €, kannatutusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Iiris Korhonen
puh. 0505460137
iiris.korhonen@gmail.com

 

Härmäin Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Aino Kallio
Puh. 0500 565153
aino.kallio@netikka.fi  


Yhteyshenkilö
Sisko Hanhimäki
Puh. 044 580 0315
sisko.hanhimaki@gmail.com
 

Invalidföreningen Aktiv rf 
Medlemsavgift 10 €


Jakobstadsnejdens Invalider rf - Pietarsaaren Seudun Invalidit ry
Medlemsavgift - Jäsenmaksu 15 €

Ordförande-Puheenjohtaja
Maire Paavola
puh. 0500 477 249
paavolamaire@gmail.com

Jalasjärven Invalidit ry 
Jäsenmaksu 10 €

Puheenjohtaja
Sari Riskumäki
puh.040 549 3659
sari.riskumaki@netikka.fi
 

Järviseudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 10 €, kannatusjäsen 10 €

Yhteyshenkilö
Ensio Parkkinen
puh. 040 554 8009
jarviseuduninvalidit@gmail.com
 

Kauhajoen Invalidit ry 

puheenjohtaja
Veikko Koivula
puh.0400 735 255
veikko.koivula@co.inet.fi 

kauhajoen.invalidit@asuuli.fi
 

Kauhavan Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 10 €

Puheenjohtaja
Seppo Lamminniemi
Puh. 0400 150 886
kauhavaninvalidit@gmail.com
 

Kokkolan Seudun Invalidit- Karlebynejdens Invalider ry 
Jäsenmaksu 15 €

Puheenjohtaja
Mervi Sundblad
puh. 040 526 0287
mervisundblad@gmail.com
 

Korsnäs Invalider rf 
 

Kortesjärven Invalidit ry 
Jäsenmaksu 6 €

Yhteyshenkilö
Seppo Ylilammi
seppo.ylilammi@netikka.fi 
 

Kurikan Invalidit ry
Jäsenmaksut: 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Aino Yli-Hakuni
puh. 040 966 9615
aino.ylihakuni@gmail.com

Toimisto
Seurapuistikko 6 C 27
61300 Kurikka
puh. 044 977 8625 
kurikaninvaliditry@gmail.com
toimisto avoinna arkisin 9-14

Kyrönmaan Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Kai Lehtimäki
puh. 040 725 2052
puheenjohtaja.kyronmaaninvalidit@hotmail.com
 

Laihian Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 12 €, kannatusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Pirjo Tuomisto
puh. 045 121 3386
pirjo.tuomisto@netikka.fi

Lapuan Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 12 €, kannatusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Esko Hautala
puh.040 534 0387
eki-ha@suomi24.fi

Seinäjoen Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Merja Huhtamäki
puh.040 742 4059
mhhuht@gmail.com

Toimisto
Jaakkolantie 22 C 15
60100 Seinäjoki
puh. 045 227 2977
seinajoen.seudun.invalidit(at)wippies.fi
toimisto avoinna ke 14-17, kesä-elokuu suljettu

Suomenselän Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 10 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Pirkko Ahola
puh. 040 590 7954
pirkko.ahola@pp3.inet.fi
 

Teuvan Invalidit ry 
Jäsenmaksu 8 €, kannatusjäsen 8 €

Puheenjohtaja Paula Panttila
Puh. 044 700 2919
paula.panttila@netikka.fi


Vaasanseudun Invalidit ry
Jäsenmaksut: 10 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Pertti Meriruoho
puh. 044 325 1245
pertti.meriruoho@netikka.fi

Toimisto
Korsholmanpuistikko 25
65100 Vaasa 
puh. (06) 318 2220
toimisto avoinna ma-pe 10-14
toimisto@vaasaninvalidit.net

Vähänkyrön Invalidit ry
Jäsenmaksu 10 €

Puheenjohtaja
Pentti Salli
puh. (06) 478 4248
 

Jaa sosiaalisessa mediassa