Lappi

Lapin maakunnan alueella toimii 9 yhdistystä.

Yhdistykset:

Kemin Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 15 €

Yhteyshenkilö
Timo Villanen
puh. 040 521 7294
timo.villanen@pp.inet.fi
 

Koillis-Lapin Invalidit ry
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 15 € 

Puheenjohtaja
Aarne Karjalainen
puh. 0400121293
 

Luoteis-Lapin Invalidit ry 
Jäsenmaksu 15 €

Puheenjohtaja
Kirsti Viuhkola 
puh. 045 638 2413
kirsti.viuhkola@gmail.com
 

Posion Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Olavi Karjalainen
puh. 0400 395 335
vo.karjalainen1@gmail.com


Ranuan Invalidit ry  
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Tuula Pekkala
puh. 040 367 2059
tuupekkala@outlook.com
 

Rovaniemen Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 18 €, kannatusjäsen 18 €

Puheenjohtaja
Minna Muukkonen
puh. 040 411 1068
minna.muukkonen1@gmail.com

Toimisto
Pohjolankatu 14-16 4.krs.
96100 Rovaniemi
puh. 0400 107 293
rovaniemen.invalidit@gmail.com 
toimisto avoinna ma klo 11 - 14 
 

Sodankylän Invalidiyhdistys ry 
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 15 €

Yhteyshenkilö
Tarja Lintula 
puh. 040 579 9910
tarja.lintula46@gmail.com
 

Tornion Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Raimo Toratti
puh. 040 546 8725
raimo.toratti@pp.inet.fi
 

Ylitornion Invalidit ry

Jaa sosiaalisessa mediassa