Puheenjohtaja Anni Täckman, p. 040 595 4742, anni.tackman@gmail.com
I varapuheenjohtaja Joe Rajala, p. 044 513 3801, joe_rajala@hotmail.com
II varapuheenjohtaja Jenni Saari, p. 0400 717 358, jenni.nissinen97@gmail.com

ITÄ-SUOMI

Hirvonen Pentti
p. 050 581 9749 
penttihirvonen147@gmail.com


Korhonen Leena
p. 050 360 1095
leenakorho@gmail.com

Saari Jenni
p. 0400 717 358

jenni.nissinen97@gmail.com

Sourunjärvi Virpi
p. 045 121 0339

virpi.sourunjarvi@gmail.com

Tolvanen Jaana
p. 044 522 6677

jaana.s.tolvanen73@gmail.com

Toppinen Teuvo
p. 0400 376 466

teuvo.toppinen@dlc.fi

 
ETELÄ-SUOMI  

Matikainen Sami
p. 045 119 3995
matikainensami15@gmail.com

Mononen Liisa
p. 040 703 1125
liisamononen@outlook.com

Patjas Sanna-Kaisa

Peltoniemi Arto
p. 040 522 2686
arto.antero.peltoniemi@gmail.com

Pitkänen Eeva
p. 045 320 6621

eeva.pitkanen@gmail.com

Sinisaari Antti
p. 050 458 3972

antti.sinisaari@hotmail.com

Tulander Taisto
p. 0400 867 478

taisto.tulander@gmail.com

Väisänen Mika
p. 040 764 1557
mikavaisanen@mikavaisanen.net

 

LAPPI

Koivuranta Esko
p. 040 509 3581

esko@koivuranta.eu

Toratti Raimo
p. 040 556 8825

raimo.toratti@gmail.com


LOUNAIS-SUOMI

Kiviniitty Raija
p. 044 585 4717
raija.kiviniitty@elisanet.fi

Kumlander Sirpa
p. 050 592 8360

sirpa.kumlander@outlook.com

Lehtinen Ari
p. 044 304 4543
ari.t.lehtinen@gmail.com

Levo Lauri
p. 040 563 3286

lauri.k.levo@gmail.com

Mansikkamäki Tellervo
p. 040 511 3280
telleman7@gmail.com

Virtanen Pirjo
p. 050 354 5392

pirjo.virtanen47@gmail.com
 

SISÄ-SUOMI

Mäkiranta Emilia
emilia.makiranta@gmail.com

Rajala Joe
p. 044 513 3801

joe_rajala@hotmail.com

Seppälä Aila
p. 040 823 9551

aila.seppala@gmail.com

Tukia Timo
p. 050 583 7516

timo.tukia@ph.point.fi

Virtanen Satu-Maria
p. 045 673 8544

satumaria.virtanen@gmail.com

Vuorenmaa Kari
vuorenmaa.kari@gmail.com


KAAKKOIS-SUOMI

Kaskiaho Keijo
p. 040 553 6204

keijo.kaskiaho@gmail.com

Pitkäpaasi Anne
p. 050 339 1504
anne.pitkapaasi@gmail.com

Tervo Sami
p. 040 570 4506
tervosam@gmail.com

Vaittinen Pirkko
p. 0400 551 884

pirkkovaitti@gmail.com


LÄNSI-SUOMI

Huhtamäki Merja
p. 040 742 4059

merja.huhtamaki@outlook.com

Järvi Kari
p. 050 379 3158

jarvikari1@gmail.com

Myllyniemi Esa
p. 0400 565 175

esa.myllyniemi@pp.inet.fi

Riskumäki Sari
p. 040 549 3659

sari.riskumaki@netikka.fi

Valkama Sakari
p. 040 585 2708

sakarivalkama8@gmail.com


OULU-KAINUU

Palola Jani
p. 040 562 5041
palola.jani@hotmail.com

Pitkänen Liisa
p. 040 839 6183
liisap2212@gmail.com

Rajaniemi Rauno
p. 040 557 8947

rauno.rajaniemi@kotinet.com

Salmi Terttu
p. 0400 499 745

pudasjarveninvalidit@gmail.com

 
VALTAKUNNALLISET YHDISTYKSET

Ahtaanluoma Arja
p. 040 529 3131
arja.ahtaanluoma@gmail.com

Karttunen Karita
karita.karttunen@lyhytkasvuiset.fi

Kärpänen Jenna
p. 040 722 0399

jenna.karpanen@gmail.com

Lindén Anna-Stina
anna-stina.linden@outlook.com

Nykyri Elina
p. 041 539 6220
elina.nykyri@gmail.com

Riekkinen Martti
p. 0400 586 669

martti.riekkinen@gmail.com

Täckman Anni
p. 040 595 4742

anni.tackman@gmail.com

Väisänen Kauko
p. 0400 780 764

väisänen.kauko@gmail.com

 


Invalidiliiton luottamushenkilötietosuojaseloste

Tutustu Invalidiliiton luottamushenkilötietosuojaselosteeseen >>


 

 

Jaa sosiaalisessa mediassa