Liittovaltuusto

Puheenjohtaja Pirkko Kuusela
I varapuheenjohtaja Hannu Ilonen
II varapuheenjohtaja Veijo Rantanen
 

ITÄ-SUOMI

Hirvonen Pentti
p. 050 581 9749 

Ilonen Hannu
p. 0400 667 256
hannu.ilonen@gmail.com

Itkonen Hannu
p. 050 592 7995
hannu.itkonen@gmail.com

Jouhkimo Sirpa
p. 044 264 6948 
sirpa.jouhkimo@gmail.com

Pietikäinen Airi
p. 044 342 6887 
airi.pietikainen@gmail.com

Timonen Osku
p. 050 571 3215 
osku_timonen@hotmail.com

Kauko Väisänen
p. o400 780 764
väisänen.kauko@gmail.com
 

ETELÄ-SUOMI

Ahlgren Rosita
p. 045 114 9673
ahlgren.r@hotmail.com

Karhos Kristiina
p. 050 463 5732
pj.hiy@hiy.fi

Kuusela Pirkko
p. 040 5726296
pirkko.kuusela@gmail.com

Patjas Sanna-Kaisa
p. 040 0661482
koulutus@hyvinva.fi

Pelkonen Marja
p. 050 345 7595
marja.pelkonen2@gmail.com

Simola-Nikkanen Leena
p. 0400 482 908
leena.simola-nikkanen@hiy.fi

Tulander Taisto
p. 0400 867 478
taisto.tulander@gmail.com

Urtamo Kristiina
p. 040 416 9388
kristiina@urtamo.com


LAPPI

Koivuranta Esko
p. 040 509 3581
esko@koivuranta.eu

Muukkonen Minna
p. 040 411 1068
minna.muukkonen1@gmail.com


LOUNAIS-SUOMI

Anttila Irma
p. 050 338 7059
antir@outlook.com

Häkkinen Leila
p. 0452069173
leila.tuula.hakkinen@gmail.com

Kumlander Sirpa
p. 050 592 8360
sirpa.kumlander@outlook.com

Lamminaho Olli
p. 050 439 1666
ollihm.lamminaho@gmail.com

Levo Lauri
p. 040 563 3286
lauri.k.levo@gmail.com

Pitkänen Matti
p. 0400 994 502
masapitkanen@outlook.com


SISÄ-SUOMI

Rajala Joe
p. 044 513 3801
joe_rajala@hotmail.com

Rantanen Veijo
p. 040 511 3972
veijo43@luukku.com

Sneck-Ruotsalainen Ritva
p. 040 834 1878
ritva.sneck-ruotsalainen@pp1.inet.fi

Tukia Timo
p. 050 583 7516
timo.tukia@ph.point.fi

Virtanen Satu-Maria
p. 045 673 8544
satumaria.virtanen@gmail.com

Vuorenmaa Kari
p. 0400 237 585
vuorenmaa.kari@gmail.com
 

KAAKKOIS-SUOMI

Asp Jarmo
p. 0453109929
arpjarmo2@gmail.com

Huhtiniemi-Pitkänen Marjatta
p. 040 534 4980
mokke@pp.inet.fi 

Kaskiaho Keijo
p. 040 553 6204
keijo.kaskiaho@pp.inet.fi

Korhonen Ritva
p. 044 261 0028
ritva.a.korhonen@phnet.fi

Suuronen Hannu
p. 0500 525 949
hannu.suuronen@gmail.com


LÄNSI-SUOMI

Huhtamäki Merja

Järvi Kari
p. 050 379 3158
jarvikari1@gmail.com

Myllyniemi Esa
p. 0400 565 175
esa.myllyniemi@pp.inet.fi

Pesonen Irja
p. 0400 980363
irja.pesonen@wippies.fi

Yli-Hakuni Aino
p. 040 966 9615
aino.ylihakuni@gmail.com


OULU-KAINUU

Huusko Tuija
p. 040 544 9752
tuija.huusko12@gmail.com

Rajaniemi Rauno

Salonpää Hannu

Syrjälä Riku
p. 0400 801 573
riku.syrjala@dnainternet.net
 

VALTAKUNNALLISET YHDISTYKSET

Hiltunen Nuutti

Johansson Jan
p. 040 673 2453
jan.johansson@asevelvollisenavammautuneet.fi

Kivinen Mitro
p. 040 5892724
mitro@ah-potilaat.org

Linden Anna-Stina
p. 050 370 4682 
anna-stina.linden@outlook.com

Roivas Irene
irene.roivas@cfsmery.fi

Salminen Markku
p. 0400 857 008 
markku.salminen@ort.fi


Invalidiliiton luottamushenkilötietosuojaseloste

Tutustu Invalidiliiton luottamushenkilötietosuojaselosteeseen >>


 

 

Jaa sosiaalisessa mediassa