Lounais-Suomi

Lounais-Suomessa on 16 invalidiyhdistystä kahden maakunnan Varsinais-Suomen ja Satakunnan alueella.  Lisäksi Ålands neurologiska förening r.f. (ÅLNF) toimii Ahvenanmaalla.

Yhdistykset

 

Euran Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 12 €, kannatusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Olli Lamminaho
ollihm.lamminaho@gmail.com
puh. 050 439 1666
 

Harjavallan Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 12 €

Puheenjohtaja
Liisa Leppäkorpi
liisa.leppakorpi@gmail.com
Puh. 050 369 6234

Toimisto
Keskustie 5 A 3, 29200 HARJAVALTA
haseinva@dnainternet.net

Huittisten Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Jouni Virtanen
jouniv@dnainternet.net
040 5724573
 

Kankaanpään Seudun Invalidit ry 

Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 30 €

Puheenjohtaja
Heli Karjalainen
hpjk35@gmail.com
Puh. 0406560217

Kokemäen Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 10 €, kannatusjäsen 50 €

Puheenjohtaja
Juhani Merikallio
allankallio571@gmail.com
puh. 0400 770 740
 

Noormarkun Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksu: 15 €

Puheenjohtaja
Lauri Levo
lauri.k.levo@gmail.com
puh. 040 563 3286
 

Panelian-Kiukaisten Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Kari Krannila 
krannilat@gmail.com
puh. 050 321 1523
 

Pargas Invalider - Paraisten Invalidit rf 
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen: 15 €

Yhteyshenkilö
Hilkka Suominen
hilkka.suominen@gmail.com
Puh. 0400536679
 

Porin Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksut: 17 €, kannatusjäsen: 50 € liittyessä ja sen jälkeen 17 €/vuosi

Puheenjohtaja
Raija Kiviniitty
raija.kiviniitty@elisanet.fi
puh. 044 585 4717

Toimisto
Pohjoispuisto 1, 28100 PORI
puh. 02 633 4024 
toimisto avoinna tiistaisin klo 11-14 ja perjantaisin klo 11-13
 

Raision Seudun Invalidit ry  
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 30 €

Puheenjohtaja
Anto Virta
anto.virta@gmail.com
puh. 0400 961 921
 

Rauman Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 15 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Anniina Sillanpää
a.sillanpaa@eurajokinetti.fi
puh. 040 524 5721

Toimisto
Aittakarinkatu 1 LT 4, 26100 RAUMA
rauman.invalidit@outlook.com
puh. 02 824 1631
auki ma, ti klo 9-11, ke klo 13-15, to-pe suljettu
 

Salon Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 12 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Pirjo Virtanen 
pirjo.virtanen47@gmail.com
puh. 050 354 5392
 

Turun Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 20 €, kannatusjäsen 25 €

Puheenjohtaja
Pentti Porema
pentti.porema@gmail.com
puh. 0400 787 180

Toimisto
Asesepänkatu 1, 20810 Turku 
toimisto@turunseuduninvalidit.fi
puh. 044 985 9085
toimisto avoinna tiistai ja keskiviikko 9 -14
 

Ulvilan Seudun Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 12 €, kannatusjäsen 15 €

Puheenjohtaja
Ari Lehtinen
ulvilan.invalidit.ry@gmail.com
puh. 044 304 4543 
 

Vakka-Suomen Invalidit ry 
Jäsenmaksut: 17 €, kannatusjäsen 17 €

Puheenjohtaja
Marja Lehtinen
lehtinenmarja@gmail.com
puh. 044 338 5346

Toimisto
Merimiehenkatu 4
23500 UUSIKAUPUNKI
vsinvalidit@gmail.com
 

Ålands neurologiska förening r.f. (ÅLNF)
Medlemsavgift 15 €

Kontaktperson
Benita Brändström

Kansliet
neurologiska@handicampen.ax
tel. 08 527 375, 040 1560 200

 

Jaa sosiaalisessa mediassa