Oulu-Kainuu

Oulu-Kainuun alueella toimii 11 yhdistystä Oulun ja Kainuun maakunnissa.

Yhdistykset:

Haapajärven Invalidit ry
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 10 €

Varapuheenjohtaja
Erkki Pekkala
erkki.m.pekkala@gmail.com
p. 040 056 0651

Kajaanin Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksu 20 €, kannatusjäsen 20 €

Puheenjohtaja
Juha Tervonen
puh. 044 231 5879
juhatero.ter@gmail.com


Kuhmon Invalidit ry
Jäsenmaksu 12 €, kannatusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Tuija Huusko
puh. 040 544 9752
tuija.huusko12@gmail.com

Kuusamon Invalidit ry
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Antero Hiltunen
puh. 0400 282 143
hiltunen.antero@gmail.com
 

Oulaisten Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksu 12 €, kannatusjäsen 12 €

Puheenjohtaja
Paavo Erkkilä
puh. 040 558 6858


Oulun Invalidien Yhdistys ry
Jäsenmaksu 20 €, kannatusjäsen 50 €

Varatoiminnanjohtaja
Anni Mannelin
anni.mannelin@oiy.fi
puh. 044 236 5338

Toimisto
Kiviharjunlenkki 4
90220 Oulu
Avoinna klo 10.00-14.00
toimisto@oiy.fi
Puh. 050 574 1567
 

Pudasjärven Invalidit ry
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 10 €

Yhteyshenkilö
Terttu Salmi
puh. 0400 499 745
pudasjarveninvalidit@gmail.com
 

Raahen Seudun Invalidit ry
Jäsenmaksu 15 €, kannatusjäsen 15 €

Yhteyshenkilö
Rauno Rajaniemi
puh. 050 557 8947
rauno.rajaniemi@kotinet.com
 

Reisjärven Invalidit ry
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Liisa Vuorenmaa
p. 040 589 2425
liisa.vuorenmaa@gmail.com
 

Ruukin Invalidit ry
Jäsenmaksu 10 €, kannatusjäsen 10 €

Puheenjohtaja
Aini Matinlauri
puh. 040 527 6792
aini.matinlauri@elisanet.fi

Ylivieskan Invalidit ry 
Jäsenmaksu 10 €

Puheenjohtaja
Tomi Tikkanen
puh. 040 418 0593
tomi.tikkanen@outlook.com

Jaa sosiaalisessa mediassa