Invalidiliiton kuntavaalimentorit 2021. Kuvituskuva.

Invalidiliiton kuntavaalimentorit

Jos kuntavaaliehdokkuus kiinnostaa, mutta kaipaat lisävahvistusta ajatuksillesi, voit olla yhteydessä esimerkiksi näihin invalidiliittolaisiin kuntapolitiikassa kokeneisiin jäseniin taustakeskusteluja ja -pohdintoja varten. Lista voi vielä täydentyä.

Saara Hartzell (vasemmistoliitto, Rovaniemi) saara.hartzell@rovaniemi.fi

Simo Jämsä (kokoomus, Keuruu) jamsansimo@gmail.com

Teuvo Kalso (SDP, Imatra) kalsoteuvo@gmail.com

Keijo Kaskiaho (kokoomus, sitoutumaton, Kouvola) keijo.kaskiaho@gmail.com 

Reino Kokkola (keskusta, Savitaipale) kokkolareino@gmail.com

Pirkko Kuusela (SDP, Espoo) pirkko.kuusela@gmail.com 

Minna Muukkonen (SDP, Rovaniemi) minna.muukkonen@rovaniemi.fi  

Riikka Nieminen (Piraattipuolue, Espoo), riikka.nieminen@piraattipuolue.fi

Riitta Nissilä (kokoomus, Kaarina) riitta.nissila@gmail.com 

Elina Nykyri (vasemmistoliitto, Vantaa) Elina.Nykyri@gmail.com

Sanna-Kaisa Patjas (vihreät, Hyvinkää) sanna-kaisa.patjas@hyvinkaanvihreat.fi 

Kaija Patronen (keskusta, Kajaani) kaija.patronen@gmail.com 

Terhi Perkiö (perussuomalaiset, Rauma) hilla.perkio@gmail.com

Timo Tukia (sitoutumaton, Mänttä-Vilppula) timo.tukia@phpoint.fi

Kauko Väisänen (vihreät, Mikkeli) vaisanen.kauko@gmail.com

Jaa sosiaalisessa mediassa